Keresés a tartalomban:
Kitekintő

Eltűnhetnek a címkék az EU-ban

„Tetoválják” a gyümölcsöket

2013. június 20., Telegraph/Faludi Linda
Címkék: élelmiszer címke lézerjelölés laser food okostelefon élelmiszer jelölés
Az Európai Unió döntéshozói határoztak arról, hogy engedélyezik a vasoxid és a hidroxidok alkalmazását a gyümölcsök héján, ezzel lehetővé téve, hogy tökéletesen olvasható lézerjelöléseket alkalmazzanak minden egyes gyümölcsön.
A tetoválásra emlékeztető lézerjelölések segítségével a forgalmazók pontosan megjelölhetik a gyümölcsök származási helyét, de bármilyen más hasznos információt is feltüntethetnek azokon. A Telegraph beszámolója szerint a technológia segítségével akár az okostelefonokkal leolvasható QR kódokat is rajzolhatnak a gyümölcsökre, ezzel pedig fokozatosan eltűnhetnek a ragasztóval rögzített matricák.

Az új módszer egyik előnye, hogy segítségével megakadályozható, hogy összekeveredjenek a ládákban a gyümölcsök, hiszen ezentúl nem csak a csomagoláson, hanem minden egyes terményen látható lesz a jelölés. A technológia egyik forgalmazója, a Laser Food cég vezetése állítja, hogy a lézer-hidroxid kombináció teljesen biztonságos a fogyasztók számára, ráadásul környezetbarát is, hiszen alkalmazásával nincs szükség a címkékhez használt papírra és ragasztóra. A vállalat egyébként komoly sikerként könyvelheti el Brüsszel döntését, hiszen 2009 óta kampányol az említett vegyi anyagok tiltásának megszűntetésén.

A brit Sainsbury diszkontlánc az újítással kapcsolatban úgy fogalmazott: nyitottak a vásárlók kényelmét növelő új fejlesztésekre, míg a Tesco közlése szerint egyelőre nem tervezi a lézerjelölések bevezetését.

Megosztás:
Nyomtatás
Küldés e-mailben

SZÓLJON HOZZÁ!
Tisztelt látogatónk! Amennyiben szeretne a cikk tartalmához hozzászólni, jelentkezzen be, vagy ha még nem rendelkezik hozzáféréssel, regisztráljon. [ Bejelentkezés ] [ Regisztráció ]
Felhasználó azonosító:

Jelszó:

Hozzászólás írása
Mehet

AJÁNLÓ

BMI - Testtömegindex
kalkulátor

Testsúly [kg]:
Magasság [cm]:
Értékelés
Az Ön BMI-je:
Forrás: Magyar Nemzeti Szívalapítvány
Ismeri-e Ön a békéltető testületek munkáját?
 
Nem ismerem
Már hallottam róla
Ismerem és már fordultam is panasszal a testülethez